Theatergroep DE NIEUW AMSTERDAM

 
Old boy
Zoeken naar Mohammed
Zekket
Sawm
Hadj
SPEELLIJST
DE NIEUW AMSTERDAM
 
Hadj
Hadj is het vijfde en tevens laatste deel van de voorstellingenreeks Pax Islamica.

Het vormt het slotakkoord van de serie en is gebaseerd op de vijfde zuil van de islam: de hadj, de bedevaart naar Mekka. I

n Hadj speelt een Arabisch-islamitische familie in het Nederland van nu de hoofdrol. Vader van het gezin, eigenaar van een aantal louche bordelen en anderszins dubieuze zaken, heeft het voornemen de gang naar Mekka te gaan maken voor het te laat is. De vader heeft een turbulent leven geleid, verslaafd als hij is aan geld, drank en vrouwen en heeft veel schulden gemaakt. Nu de dood nadert, bekruipt hem de angst voor het moment dat Allah hem ter verantwoording zal roepen. Met de bedevaart hoopt hij zijn zondige ziel schoon te kunnen wassen. Maar hij heeft niet gerekend op de wraakzuchtige gevoelens van zijn vier zonen, die ieder hun eigen reden hebben hun vader te haten en een schuld met hem te vereffenen hebben, waarbij zowel fysiek als verbaal geweld niet wordt geschuwd.

Pax Islamic V is gebaseerd op de karakters en thema’s van de roman De gebroeders Karamazov van Dostojevski. Het is een stuk over de verhouding tussen geloof en verstand, vol van religieuze gedachten en atheïstische ideeën. Maar tevens is het een verhaal over misdaad en gerechtelijke dwaling en opgebouwd als een klassieke whodunnit.

tekst: Lisa de Rooy
spel: Sabri Saad El Hamus, Yahya Gaier/Gable Roelofson, Lisa de Rooy, Fifamé Awunou, Steve Hooi, Alexander Wolff, Phi Nguyen.

Première vrijdag 6 maart 2009, Frascati te Amsterdam, in de regie van Sarah Moeremans.